Bakalárska práca

Receptár - mobilná aplikácia

Školiteľ

RNDr. Peter Borovanský, PhD.

Riešiteľ

Senkovičová Soňa

Cieľ

Cieľom práce je vytvoriť mobilnú multiplatformovú aplikáciu, v ktorej skupina užívateľov môže zdielať kuchárske recepty. Tie pozostávajú z pracovného postupu, fotiek, a zoznamu potrebných ingrediencií. Aplikácia má aj inventárovú časť, ktorá eviduje zoznam doma dostupných ingrediencií. Aplikácia umožňuje vytvoriť viacero inventárov a recept sa varí z ingrediencií zvoleného inventára. Inventáre možno zdieľať užívateľmi. Ingrediencie sa dopĺňajú do inventárov cez čiarové kódy alebo ručne, a to zadaním názvu a množstva. Recepty sa tiež dajú zdielať, prípadne aj hodnotiť. Aplikácia poradí v otázkach "čo dnes uvariť pre 4 osoby" z existujúcich zásob, "čo mi chýba na katov šleh pre 10 osôb".

Hlavný dôraz aplikácie je kladený na príjemný užívateľský interface. Práca sa musí vážnejšie venovať otázkam UX/UI návrhu. Všetky dáta sú uložené na serveri (Firebase) a aplikácia funguje aj v offline režime. Aplikácia preto rieši problém synchronizácie dát medzi aplikáciou a serverom. Preto je nevyhnutné, aby aplikácia mala už pri testovaní viacerých používateľov. Aplikácia musí byť naplnená rozumným množstvom typov ingregiencií a receptov tak, aby bolo možné ilustrovať jej používateľskú prítažlivosť. Prvé testovanie aplikácie s dátami prebehne v mesiaci apríl, druhé testovanie v júni.

Timeline

timeline

Technické východiská

Obrázky aplikácie z emulátora

uvod sidebar inventory recipe recipe2 uvod sidebar inventory recipe recipe2 uvod sidebar inventory recipe recipe2 recipe2

Zdroje