SSL a TLS certifikáty [daVinci]

SSL a TLS certifikáty

Viaceré prístupy k serveru davinci sú chránené technológiou SSL/TLS. Pre správne a bezpečné fungovanie tejto technológie je nevyhnutné používanie správnych certifikátov a certifikačných autorít.

Certifikáty používané na serveri davinci sú podpísané akademickou certifikačnou službou TERENA. Takto podpísané certifikáty sú automaticky rozpoznávané v prehliadačmi.

Niektoré certifikáty používané v rámci clustra na interné služby sú podpísané koreňovou certifikačnou autoritou UK. Táto autorita podpisuje certifikáty pre rôzne služby pre celú Univerzitu, takže je veľmi vhodné si tento koreňový certifikát nainštalovať.

Inštalácia závisí od konkrétneho operačného systému a používaného programu ale v zásade platí, že v prostredí MS Windows sa inštalujú certifikáty v DER forme, a to prostredníctvom IE (platí pre programy od MS). Pri inštalácii koreňového certifikátu je potrebné neinštalovať ho automaticky ale manuálne vybrať „Dôveryhodné Certifikačné Autority“ (Trusted CAs), aby IE a Outlook akceptovali všetky certifikáty podpísané touto certifikačnou autoritou.


info/certificates.txt · Posledná úprava: 2013/09/07 16:24 od